جستجو
    جستجوی پيشرفته  
صفحه اصلی
 
  
 
 
کتاب صوتی آه بر اساس ترجمه نفس المهموم
 
 
 
 
 
نیروی جاذبه زمین
33,181
 
 
Tahoor_invitation

زمین دارای نیروی جاذبه می باشد که اجسام را به سوی خود می کشد. اگر زمین، دارای نیروی جاذبه نبود، اجزاء زمین بر سطح زمین متماسک نبودند و یکدیکر را نمی گرفتند. اگر نیروی جاذبه زمین نبود، اجسامی که بر روی زمین هستند، سنگینی و وزنی نداشتند و از زمین به فضا می پریدند و همانجا می ماندند و باز نمی گشتند. اگر نیروی جاذبه زمین نبود، آبهای دریاها در جای خود نمی ماندند و به زودی در فضا پخش می شدند. اگر نیروی جاذبه زمین نبود، هوائی که کره زمین را فرا گرفته بر گرد زمین نمی ماند و می رفت و زندگی برای موجودات به واسطه از بین رفتن هوا محال بود. اگر جاذبه زمین نبود، ابرها معلق می ماندند و آبهائی که از زمین در اثر تبخیر خورشید بالا رفته بود، باز نمی گشت. اگر جاذبه زمین نبود، بارانی نمی بارید و برفی نبود. نه جوئی در زمین یافت می شد و نه رودی و دریائی در زمین باقی نمی ماند. اگر جاذبه زمین نبود، تجاذبی که میان زمین و خورشید و ستارگان برقرار است، از میان می رفت. این تجاذب میان همه اختران موجود است و بدین جهت آسمانیها و زمین ما هر کدام در جای خود استقرار دارند و هر کدام با یکدیگر بعد معینی دارند. تجاذب میان زمین و خورشید که از میان می رفت، بعدی که میان زمین و خورشید موجود است، به ابعاد دیگری تبدیل می شد. نابودی حیات در زمین قطعی به نظر می رسید. تاثیرات حیاتی ستارگان دیگر، در زمین، نیز معدوم می گردید.

چرا زمین، نیروی جاذبه دارد؟ حقیقت نیروی جاذبه چیست؟ میگویند: هنوز کشف نشده است. عقیده نیوتون، کاشف نیروی جاذبه زمین این است که منشأ جاذبیت زمین، اراده آفریدگار است و بس. و آن نیروئی است معنوی که خودش درک نمی شود ولی از آثارش شناخته می شود. نکته قابل ذکر آنکه دانشوران سرعت جاذبه زمین را هفت میلیون برابر سرعت نور تشخیص داده اند با آنکه سرعت نور در هر ثانیه سیصد هزار کیلومتر می باشد. بشر تکامل یافته، با هزاران وسائل علمی موجود، هنوز به حقیقت جاذبه زمین پی نبرده است. آیا ماده ابتدائی به این حقیقت پی برده است که توانسته خود را دارای جاذبه کند؟! هرگز.

 
 
 
 
 
 
 
 
نشانه هایی از او، جلد 1، صفحه 190-189
 
 
 
 
 
   
 
اصول عقاید > توحید > اثبات وجود خدا
 
 
نشانه هایی از او، جلد 1، صفحه 190-189
 
با سلام. نيروي جاذبه زمين از هسته زمين ايجاد مي شود.

سه شنبه 13 فروردين
امين نبوي
 
یه ذره ریز نوسته شده وبه نطظر من کمی عکس هم داشت بد نمی شد اما مطالب خوبی برای بدس آوردن جواب هایم داشت

چهارشنبه 13 دي
مریم
 
پاسخ من به ماهیت گرانش: در حقیقت علت نیروی جاذبه زمین آن چیز کوچکی است که دقیقا در مرکز آن قرار دارد من این حرف را روی هوا نمی زنم در یاره آن بسیار تحقیق کرده ام و می توانم این نظریه را به همه اثبات کنم اگر شما هم نظری دارید این ایمیل من است:mahdikateb@gmail.com

چهارشنبه 22 شهريور
مهدی
 
سلام کسی که به سوالات ما پاسخ میده ازنظر علمی در چه سطحی قرارداره .

چهارشنبه 25 مرداد
محمد رضامحبی

نظر کارشناس:
کاربر گرامی با سلام پاسخ به سوالات شما در حد کارشناسی مرتبط به مسایل دینی مطرح شده درسایت است . علاوه بر این که تمامی مالب سایت نیز دارای منبع است .
 
کمی درشت باشد

جمعه 25 فروردين
نیلوفر
 
باسلام من اطلاعاتی درباره ی جاذه به ی زمین می خواستم باتشکر یکشنبه 24مهر عارف عدیلی

يكشنبه 24 مهر
 
کی میدونه چرا زمین درسطحش ودر پوسته اش گرانش داره ولی اگر به مرکز زمین برویم گرانشی وجود ندارد درحالی که قطب های زمین به خاطر اینکه به مرکز زمین نزدیکند بیشترین گرانش رونسبت به بقیه جاهای زمین دارند؟

يكشنبه 24 مهر
بتی
 
aliiiiiiiiiii booooooooood

سه شنبه 12 مهر
ali
 
خیلی خوبه ولی زیادی ریزه

يكشنبه 10 مهر
هنگامه
 
خیلی خلوته

يكشنبه 10 مهر
محمد
 
خوبه ولی خیلی خلوته

پنجشنبه 07 مهر
 
منون از شما

چهارشنبه 06 مهر
ابرهیم
 
شب و روز جاذبه و چگونگی ان فکرم رو مشغول به خودش کرده بود و نمیدانستم از کجا شروع کنم برای ازمایش حدثیاتم . راستش غافلگیر شدم که شما را پیدا کردم .اگر مرا بازی بدهید من هم حدثیاتم را بگویم لطفا در همین سایت جوابم رو بدید عزیزان دانشمند .

شنبه 03 بهمن
حسین
 
عزیز دلم این مطالبی که در کتاب نشانه هایی از او امده است حد اقل برای 40 سال پیش از این است و ربطی به الان حوزه ها نداره. سعی کن کمی با تحقیق نقد وطعنه بزن. عزت زیاد.

سه شنبه 29 دي
لاله
 
لطفا جهت نيروي گرانش را توضيح دهيد و بگوييد چرا اجسام از بالا به پايين كشيده ميشوند ؟ مگر كره زمين پايين نيست؟

جمعه 22 آبان
يوسف
 
شكر خدا حوزوي ها تصميم گرفتند در برابر هجوم افكار سكولاري به خودشون تكاني بدهند!

شنبه 25 مهر
يك پسر خوب!
 
با سلام. من با كمك يك تيم از بچه هاي فيزيك و نجوم و شيمي در حال انجام يك تحقيق بزرگ در مورد تكذيب جاذبه جهاني نيوتون هستم. تا اين لحظه چيزي در حدود 32 دليل علمي را در تيم به ثبت رسانديم. اما جهت تكميل تحقيقات و در راستاي رساندن اين فرضيه ي عظيم به ثبت جهاني و تحول در علم دنيا به كمك بيشتر احتياج دارم. وبلاگ: http://www.nogravity.blogfa.com ايميل: Mohammadgravity@yahoo.com

دوشنبه 12 مرداد
محمد حسين
 
با سلام اگر کسی در رابطه با رابطه کارهای خدا با کارهای انسانها اطلاعات بیشتری می خواهد به ترجمه تفسیر المیزان نوشته علامه طباطبایی جلد اول صفحه602 تا 608 مراجعه کند.

سه شنبه 23 تير
یک طلبه
 
با سلام می خواستم بگم که اگر چیزی را به معجزه نسبت می دهیم به معنای این نیست که کار غیر علمی و بدون دلیل است چون ما قبول دایم که همه روابط پدیده ها در جهان هستی بر اساس قانون علت و معلول است که یک قانون علمی است ومعجزات هم کارهای علمی وبر اساس روابط علت ومعلول است ولی انسان نهای عادی نمی توانند علت ودلیل ان را کشف کنند وبفهمند.

سه شنبه 23 تير
llkjj
 
باید بگم که تمام روابط حاکم بر امور دنیا بر پایه علم است و نمیتوانیم چیزی را که هنوز به علم و تکنولوژی آن دست پیدا نکردیم را اراده خداوند و معجزه بدانیم. مسلما بوجود آمدن جهانی بر پایه علم و حساب و کتاب توسط خداوند بسیار منطقی تر به نظر میرسه تا اینکه همه ماجرای خلقت را یک معجزه بدونیم. همینطور که امروز به رعد و برق و خسوف و کسوف دیگر به عنوان یک مسئله علمی حل شده نگاه میکنیم و معجزه نمیدونیم. خداوند اونقدر عالم و حسابگر هست که برای بوجود اوردن دنیا از علمش استفاده میکنه نه از معجزه

دوشنبه 11 خرداد
سعید
 
با سلام من اطلاعاتی کامل درباره نیروی جاذبه از نیوتن یا دانشمندان دیگر می خواهم با تشکر برایم میل کنید

جمعه 08 خرداد
محمد امین پروین
 
حقیقت این است که زمین از خود جاذبه ندارد بلکه مرکز ثقلی از فضای آزاد، دارای جاذبه است که زمین را بسوی خود می کشد و می فشارد.وجود این مرکز ثقل هر یک از کرات و ستارگان از ارادهٔ خداوند متعال است.

سه شنبه 27 اسفند
میررستم فاخری
   
 
 
 
کاربر گرامی، این بخش اختصاص دارد به نظر شما درباره موضوع مطرح شده، در صورتی که نیاز به سئوال یا بحث و گفتگو در رابطه با موضوع مربوطه را دارید، از طریق سایت کاربران (my.tahoor.com) اقدام نمایید.
 
 
   
 
 
 
طهور قرآن | دایره المعارف طهور | کتابخانه طهور | پادکست طهور | اعلام | کتاب شناسی | سایت ٥ روز | طهور فرانسه
 
کلیه حقوق متعلق است به موسسه فرهنگی جام طهور