جستجو
    جستجوی پيشرفته  
صفحه اصلی
 
  
 
 
کتاب صوتی آه بر اساس ترجمه نفس المهموم
 
 
 
 
 
گیاهان دریایی
1,190
 
 
Tahoor_invitation

اسفنج و مرجان، در آب زندگی می کنند و از موجودات زنده آبی هستند که در نقطه ای ثابت میباشد و حرکت نمیکنند. اگر بگوئیم فصل مقوم حیوان، حس و حرکت ارادی میباشد، اسفنج و مرجان، حیوان نیستند و از سلسله نباتات بشمار می آیند. اگر بگوئیم فصل مقوم حیوان داشتن معده است اسفنج و مرجان حیوان میباشند. از این رو دانشمندان روز آنها را از سلسله حیوان، قرار داده اند. در پیکر این جانوران دریائی بجز معده آنها جای خالی ندارد و پیکر آنها توپر می باشد تا بتوانند حیات خود را در برابر امواج آب حفظ کنند. در این جا مشکلی پیش می آید که تولید مثل در این جانوران چگونه بایستی باشد چون در میان پیکر آنها جائی خالی برای پیدایش نوزاد نمی باشد. معده که صلاحیت برای بارداری ندارد. زیرا آنچه در معده بیاید جذب می گردد. ولی دانش بی پایان و قدرت نامحدود، فرمانفرمای خلقت، این مشکل را نیز به آسانی حل کرده است و تولید مثل را در این دو حیوان به شکل جوانه زدن، در آورده است. نخست در پشت آنها جوانه ای پیدا میشود، کم کم نمو می کند و پس از رشد کامل، در اسفنج از مادر جدا میشود و فردی مستقل می گردد. ولی در مرجان، بیشتر، به بدن مادر چسبیده میماند و جوانه های کامل عشیره جمعیت زیادی را تشکیل می دهند که همگی از راه معده به هم مربوط می باشند و شهری از مرجان را تشکیل می دهند.

 
 
 
 
 
 
 
 
نشانه هایی از او، جلد 2، صفحه 13
 
 
 
 
 
   
 
اصول عقاید > توحید > اثبات وجود خدا
 
 
نشانه هایی از او، جلد 2، صفحه 13
 
با سلام .لظفا در مورد گیاهان دریایی مطالب بیشتری بگذارید آیا مگر تنها گیاهان دریایی همین دو موردی هست که نوشته اید ؟ سایت خود را با مطالب و تصاویر بیشتر پربارتر نمایید ممنون از محبت شما

شنبه 03 دي
amir

نظر کارشناس:

   
 
 
 
کاربر گرامی، این بخش اختصاص دارد به نظر شما درباره موضوع مطرح شده، در صورتی که نیاز به سئوال یا بحث و گفتگو در رابطه با موضوع مربوطه را دارید، از طریق سایت کاربران (my.tahoor.com) اقدام نمایید.
 
 
   
 
 
 
طهور قرآن | دایره المعارف طهور | کتابخانه طهور | پادکست طهور | اعلام | کتاب شناسی | سایت ٥ روز | طهور فرانسه
 
کلیه حقوق متعلق است به موسسه فرهنگی جام طهور